חולמים לפרוץ לתחום היוקרתי והתחרותי של ייעוץ אסטרטגי בישראל? אתם לא לבד. חברות ייעוץ בינלאומיות מובילות כמו מקינזי (McKinsey), בוסטון קונסולטינג גרופ (BCG) וסטראטג’י& (Strategy&) לצד חברות ייעוץ ישראליות מצליחות כמו תאסק (TASC), שלדור ואחרות מגייסות כל שנה אנליסטים מוכשרים ושאפתנים לשורותיהן.

אבל איך בכלל מתחילים? מתי צריך להגיש מועמדות ומה מחכה לכם בתהליך המיון? בפוסט זה, נרכז עבורכם את כל המידע החיוני על מנת להנחית אתכם בדרך הנכונה אל קריירת החלומות שלכם בייעוץ אסטרטגי.

ראשית, לוח זמנים – אל תפספסו את הדדליין

הצלחה בתהליך הקבורה מתחילה בתיזמון נכון. להלן סקירה של מועדי ההגשה לדוגמה (זכרו תמיד לבדוק את אתרי הקריירה של כל חברה לקבלת המידע העדכני ביותר):

 • אוקטובר – נובמבר: זהו בדרך כלל חלון ההזדמנויות להגשת מועמדות למשרות יעוץ שיתחילו בשנה הבאה בחברות ייעוץ בינלאומיות בישראל.
 • לכל אורך השנה: חברות ייעוץ ישראליות רבות מגייסות אנליסטים ויועצים לאורך כל השנה.

טיפ: אל תחכו לרגע האחרון! התחילו כבר מעכשיו במחקר מקדים על החברות והתעשייה, בנו קורות חיים מרשימים המדגישים את ההישגים והכישורים הרלוונטיים לייעוץ, ותרגלו שאלות חשיבה לוגית ופתרון בעיות במידה וישנם מבחנים מקוונים כחלק מתהליך ההגשה.

שנית, תהליך המיון – איך עוברים את המשוכה?

עברתם את המועד האחרון? אל דאגה, תמיד ישנן משרות נוספות שנפתחות במהלך השנה בחברות ייעוץ שונות. לאחר הגשת המועמדות, צפו לתהליך מיון מקיף שנועד לבחון את המתאימים ביותר. שימו לב כי התהליך עשוי להשתנות בין החברות, אך להלן סקירה כללית:

 1. מבחנים מקוונים: השלב הראשוני עשוי לכלול מבחנים מקוונים הבודקים את יכולות החשיבה האנליטית שלכם. התרגלו שאלות לוגיקה, כמותיות ויכולת פתרון בעיות.
 2. מיון מקדים – שיחת טלפון: אם עברתם את המבחנים המקוונים, תזומנו לשיחת טלפון קצרה עם נציגת גיוס. שיחה זו נועדה להכיר אתכם באופן בסיסי ולבחון התאמה ראשונית לתפקיד.
 3. ראיונות אישיים: זהו שלב מכריע בתהליך. תתכוננו לפגוש מספר אנשי צוות בכירים מהחברה, אשר יעריכו אתכם באמצעות שאלות על ניסיון תעסוקתי קודם, כישורים רכים (Soft Skills) כגון תקשורת ופתרון בעיות בצוות, והתאמה לתרבות הארגונית של החברה.
 4. Case Study: חברות ייעוץ רבות מעמידות את המועמדים בפני תרגיל עסקי (Case Study) מורכב שמדמה מצב אמיתי בו נתקלת החברה. תצטרכו לנתח את הבעיה, לפתח פתרונות אפשריים ולהציג את הממצאים וההמלצות שלכם בצורה ברורה ומובנית.
 5. מרכז הערכה (Assessment Center): שלב זה עשוי לכלול יום שלם

טיפים להצלחה בתהליך המיון :

הכנה היא המפתח!

 • חקר מעמיק: התחילו בחקר מעמיק של חברות הייעוץ השונות, תחומי ההתמחות שלהן, שיטות העבודה והתרבות הארגונית.
 • תרגול שאלות ראיון: תרגלו תשובות לשאלות ראיון נפוצות כמו “ספר לי על עצמך”, “מדוע את/ה רוצה לעבוד בייעוץ אסטרטגי?”, “מהן החוזקות והחולשות שלך?”.
 • התמודדות עם Case Study: התמודדו עם תרגילי קייס סטאדי לדוגמה. חפשו תרגילים ברשת או פנו למאגרי מידע ייעודיים.
 • שמירה על קשר: לאחר כל שלב בתהליך, שמרו על קשר עם נציגי החברה והודו להם על הזמן שהקדישו לכם.

רביעית, למה דווקא ייעוץ אסטרטגי?

עולם הייעוץ האסטרטגי מושך אליו רבים בזכות היתרונות הרבים שהוא מציע:

 • חשיפה למגוון רחב של תעשיות: עבודה עם חברות מובילות בתחומים שונים ותרומה משמעותית להצלחתן.
 • פיתוח מיומנויות ניהוליות: חשיבה אסטרטגית, פתרון בעיות מורכבות, ניהול זמן וניהול צוותים.
 • למידה מתמדת: התעדכנות מתמדת בטרנדים העסקיים העדכניים ביותר ופיתוח ידע נרחב בתחומים מגוונים.
 • הזדמנויות קידום מהירות: צמיחה מהירה לתפקידים בכירים וניהול פרויקטים משמעותיים.
 • חבילת שכר תחרותית: פוטנציאל גבוה להכנסה גבוהה ותנאים סוציאליים נדיבים.

חמישית, צעד ראשון – התחילו לחקור

אז אם אתם שאפתנים, אנליטיים ובעלי מוטיבציה גבוהה, ייתכן שעולם הייעוץ האסטרטגי פותח לכם דלת לעתיד מרתק ומלא סיפוק. התחילו כבר היום לחקור את התחום, ליצור קשרים עם אנשי מקצוע ולשפר את הכישורים שלכם.

בהצלחה!