חברות היעוץ המובילות בישראל

תפן

tefen

חברת תפן היא חברת הייעוץ הגדולה בישראל. החברה נוסדה ב-1982 ויצרה לעצמה מוניטין בשיפור המצוינות העסקית וביסוסה בחברות המובילות והצומחות בעולם. החברה, אשר מתמחה בייעוץ תפעולי, החלה ברכש של חברות בארץ ובחו”ל ורכשה בין השאר את חברת P.O.C. אשר הייתה חברת הייעוץ האסטרטגי הראשונה בישראל. החברה פועלת כיום גם באירופה ובארצות הברית לאחר שרכשה חברות והקימה פעילות במספר ארצות. מנכ”לית תפן ישראל כיום היא ענת סבר.

היתרון הגדול של חברת תפן בהיותה חברת הייעוץ הגדולה בישראל ובה בעת חברה בינלאומית, הוא הידע הרב שיש לחברה על השוק הישראלי והמחירים הנוחים בהשוואה לאלטרנטיבות בינלאומיות. למרות שפעילות הייעוץ האסטרטגי בחברה, איננה ליבת העסק, היא גדולה מספיק בהשוואה לחברות ייעוץ אסטרטגי ישראליות אחרות.

פרויקטים בתפן יכולים להתחיל בעשרת אלפים דולר לפרויקטים קטנים ועד 100-200 אלף דולר לפרויקט ייעוץ אסטרטגי מלא. השירותים שמציעה תפן כוללים אסטרטגיה, שיפור ביצועים בתחום התפעול, ניהול פרויקטים ופיתוח ארגוני. החברה משרתת הן את המגזר הציבורי והן ארגונים במגזר הפרטי במגוון תעשיות כגון תקשורת, אנרגיה, היי-טק, בריאות ועוד.

http://www.tefen.com/

תאסק – יעוץ אסטרטגי

tasc

חברת TASC Consulting& Capital היא חברת הייעוץ העסקי-אסטרטגי (Management Consulting) הגדולה והצומחת כיום בישראל, המונה כיום למעלה מ-90 עובדים ועשרה שותפים. TASC הוקמה ב-1993 על ידי סלקו קלירקופר, שעלה לישראל מהולנד, לאחר עבודה של כ-6 שנים כיועץ בחברה בריטית. בשנת 2008 מונה אילן שחורי למנכ”ל החברה.
מזה שלושה עשורים, תאסק מלווה מקבלי החלטות בחברות העסקיות והגופים הציבוריים הגדולים במשק במגוון מהלכים משמעותיים ומשני שוק. בין המהלכים העסקיים שליוותה החברה ניתן למנות את פתיחת שוק הסלולר לתחרות, ליווי חברת חשמל בתהליכי הרפורמה במשק החשמל בישראל, גיבוש הסכם שיתוף הרשתות הסלולריות של HOT Mobile ו-Partner, גיבוש תכנית ממשלתית לקידום תחום הבריאות הדיגיטלית במשק, פיתוח תוכנית לשילוב כלכלי של החברה הערבית בישראל ועוד.
החברה בנויה לפי התמחות ענפית לצד שילוב יכולות מדיסציפלינות שונות, מבנה המאפשר היכרות מעמיקה והסתכלות רב מימדית על השוק. נכון לשנת 2019, לתאסק יש שירותי ייעוץ בתחום האסטרטגי ופעילות בתחומים משיקים כמו ייעוץ פיננסי, ארגוני-תפעולי, דיגיטל, עיצוב שירות ודאטה.
היועצים ב- TASC מאופיינים במצוינות ובשילוב יכולות אנליטיות ובינאישיות גבוהות. רובם מגיעים כבוגרי אוניברסיטאות מכל רקעי ההשכלה והם מהווים אחד מגורמי ההצלחה המרכזיים של החברה. בוגרי TASC רבים התברגו לאורך השנים במגוון עמדות מפתח בארגונים מובילים בארץ ובעולם, במגזר הפרטי והציבורי, והחברה ידועה בהצלחה הגבוהה שלה בקבלת בוגריה לבתי-הספר המובילים בעולם למנהל עסקים ולכלכלה.

רותם אסטרטגיה

rotem strategy

רותם אסטרטגיה הינה חברת ייעוץ אסטרטגי וארגוני הפועלת בישראל. החברה הוקמה בשנת 1997 על ידי ד”ר זאב רותם, המכהן כיום כמנכ”ל החברה, ומספקת לחברות ישראליות ייעוץ אסטרטגי עסקי בתחומים של שירותים פיננסיים, מגזר ביטחוני, מגזר ציבורי, תעשיה, תקשורת, תשתיות ו-IT (תוכנה וטכנולוגיות מידע). כמו כן מספקת החברה שירותי ייעוץ אסטרטגי לגופים מרכזיים במגזר הציבורי בהם משרד האוצר, משרד החינוך, בנק ישראל, משרד החשב הכללי, אוניברסיטת ת”א ונמל חיפה. בין לקוחותיה של החברה נמצאות כמה מהחברות הגדולות במשק, כגון פריזמה, פסגות, אלביט מערכות, בזק, פז, דואר ישראל, אייס, שטראוס-עלית וחמת.
פרט למנכ”ל רותם החברה מנוהלת כיום ע”י אורי שנער, ארז הניג, דוד דמבינסקי ואלה אבנון.

http://www.rotem-strategy.com/

שלדור

shaldor

חברת שלדור היא מהחברות הראשונות שקמו בישראל לייעוץ אסטרטגי. החברה הוקמה ב-1984 על ידי מי שמשמש היום כיו”ר החברה, סמי פרידריך, שהיה בעצמו יועץ במקינזי. החברה הפכה, הן בשל סמי פרידריך והן בשל יועצים בכירים אחרים בחברה, לשם מוכר בישראל לייעוץ אסטרטגי ובתקופות שונות הייתה החברה הגדולה בישראל בתחומה. עם השנים פרשו ממנה יועצים והקימו עסקי ייעוץ שונים, המוכר בהם הוא חברת הייעוץ האסטרטגי טריגר (כיום טריגר-פורסייט) שהוקמה על ידי שני בוגרי שלדור.

בניגוד לחברות ישראליות אחרות אשר ניסו לפרוץ לעולם, חברת הייעוץ שלדור נמנעה במשך שנים מהקמת פעילות בינלאומית, והתהדרה בכך שהיא מבצעת חלק גדול מהפרויקטים שלה לחברות ישראליות בינלאומיות ובכך דיינו. כניסתה של חברת מקינזי לישראל עמעמה את היתרון של שלדור כחברת הייעוץ הגדולה בישראל ובעלת נסיון בינלאומי. יחד עם זאת, האיכות של עבודות הייעוץ כמו גם הקשרים וההערכה של החברה במשק, אפשרו לה לשרוד את כניסת מקינזי ולצמוח עם שוק הייעוץ שצמח כולו.

הטענה המרכזית לטובת עבודה עם חברת ייעוץ ישראלית דוגמת שלדור לעומת חברת ייעוץ בינלאומית הינה הדינאמיות של החברה וחוסר המקובעות שלה בהשוואה לחברה בינלאומית שלה יש כבר “תוכנית אסטרטגית” שהצליחה במדינה אחרת ולכן תיטה לאמץ את האסטרטגיה “המוכנה” גם עם הלקוח הישראלי. בנוסף, הסכומים ששלדור גובה נמוכים יותר מאשר של חברות בינלאומיות, הגם שהיא “מושכת” מעלה לפרויקטים היקרים והגדולים יותר.

בוגרים רבים של שלדור השתלבו במשק בתפקידי מפתח, לאחר שסיימו את עבודתם בחברה. זו הסיבה שסטודנטים רבים מנסים את מזלם בחברה. מלבד היתרון שבכרטיס ביקור עם לוגו שלדור, העבודה בחברה חושפת את היועצים למנכ”לים וסמנכ”לים בכירים במשק הישראלי.

http://www.shaldor.com/

טריגר-פורסייט ייעוץ אסטרטגי

trigger foresight

חברת הייעוץ טריגר פורסייט היא מיזוג בין חברת המחקר פורסייט (שנוסדה ב-1993) וחברת הייעוץ האסטרטגי טריגר (שנוסדה ב-1995). החברה נוסדה על ידי שני בוגרי חברת היעוץ שלדור. החברה מתמחה בהגדרת אסטרטגיה ופיתוח עסקי. החברה נחשבת לאחת מחברות הייעוץ האסטרטגי הצומחות בשנים האחרונות. מלבד פרויקטים לייעוץ אסטרטגי קלאסי, החברה פעילה בתחום הערכות השווי וביצוע Due Diligence.

את החברה מובילים 5 שותפים – נועם גונן, רמי רינגל, שלי תשובה, אורן דרוקר ואלי תדהר – וחברים בה 25 יועצים אסטרטגיים. בין לקוחותיה המובילים ניתן למצוא כמה מהחברות הגדולות במשק, כגון תנובה, אלקטרה, בזק, פלאפון, אורנג’, הוט, IBM, מוטורולה, מגדל ובנק הפועלים.

http://www.tfco.co.il/

גיל CSC

gil csc

חברת היעוץ האסטרטגי GIL-CSC הוקמה כאיחוד של שתי חברות ליעוץ אסטרטגי – GIL (שנוסדה ב-1986) ו-CSC (שנוסדה ב-1987). החברה ניהלה מעל 500 פרויקטים אסטרטגיים במגוון מגזרים: טכנולוגיה, מוצרי צריכה, חקלאות, תרופות, וכן במגזר הציבורי ומלכ”רים.

בין לקוחותיה המובילים של החברה ניתן למצוא כמה מהחברות המובילות במשק, כגון מי עדן, זוגלובק, כביש 6, מירס, יס, פז, נס, טבע וקק”ל.
את החברה מנהלים השותפים חגי גיל, אבי לוי, הדס אפשטיין, יפעת פולקמן, פיליפ סיטבון וגדעון מאור.

http://www.gil-csc.co.il/

קבוצת אביב

aviv mcg

AVIV AMCG היא חברה בינלאומית לניהול וייעוץ רב-תחומי, הפועלת מאז שנת 1988.

AVIV AMCG מספקת ללקוחותיה שירותי ניהול וייעוץ מקיפים, משלב גיבוש האסטרטגיה ועד לשלבי הביצוע והטמעת השינוי, דרך ניהול פרויקטים מורכבים וכן פרויקטי תשתיות רחבי היקף ופרויקטים בתחום התכנון ואיכות הסביבה.
החברה פועלת באמצעות שלוש יחידות עסקיות: ייעוץ ניהולי, אסטרטגיה ושיווק ותשתיות וסביבה. מבנה זה נועד לספק ללקוחות פתרון המותאם לצרכיהם, והופך את התובנות והידע מכל תחומי העיסוק של AVIV AMCG – לתוצאות עסקיות מרשימות.

AVIV AMCG משקיעה משאבים רבים במחקר ובפיתוח של גישות ניהוליות, הן באמצעות שיתופי פעולה ארוכי טווח עם גורמים מובילים בתחומי החשיבה הניהולית והן באמצעות תהליך מובנה של למידה והסקת מסקנות מהפרויקטים הרבים ש- AVIV AMCG מנהלת.

AVIV AMCG שואפת להעניק למאות לקוחותיה ברחבי העולם יתרון יחסי, להניע תהליכי צמיחה ארגונית ולהוביל תהליכי שינוי פורצי-דרך. כדי להשיג יעדים אלה, מעניקה החברה את הכלים, הידע והניסיון הדרושים לשם הצלחה עסקית, תוך יצירת שותפות אסטרטגית עם הלקוח וליווי מעשי של יישום השינויים, תוך מחויבות עמוקה לשורת התוצאה. גישת העבודה והערכים על פיה היא פועלת, מביאים את AVIV AMCG למערכות יחסים ארוכות שנים עם לקוחותיה הרבים – ביניהם חברות רב-לאומיות מובילות, חברות הנמנות על Fortune 500, וכן ארגונים ממשלתיים גדולים, בארץ ובעולם.

www.avivamcg.com

קבוצת SMC חברת ייעוץ אסטרטגי וייעוץ עסקי

SMC LOGO

חברת SMC הנה חברת בוטיק  לייעוץ וליווי אסטרטגי מהמובילות בישראל.

החברה הוקמה בשנת 2010 ע”י אילן שגב, לשעבר משנה למנכ”ל בנק דיסקונט, ויו”ר בנק דיסקונט למשכנתאות. המכהן כיום כיו”ר החברה וכיועץ בכיר. מאז הקמתה עוסקת הקבוצה עוסקת בייעוץ לחברות בינוניות וגדולות במגזרים עסקיים שונים – ממפעלים וחברות יצרניות מסורתיות, דרך ליווי חברות משפחתיות בתהליך העברה בין-דורית, ועד חברות בתחום ה-הייטק והביוטכנולוגיה.

הקבוצה כוללת יועצים מומחים בתחומים מגוונים ושומרת על אופייה המשפחתי, ‏דבר המאפשר יחס אישי וליווי צמוד ללקוחותיה לאורך זמן עם תוצאות מרשימות‎.‎ החברה שומרת על מאפייניה ואיכותה, ודוגלת בבחירה קפדנית של יועצים בכירים בלבד, בעלי ניסיון בתפקידי ניהול מהשורה הראשונה בארץ ובחו”ל.

בין לקוחות החברה, ניתן למצוא חברות מובילות במשק הישראל ועמותות: חברת פז, חברת יעד פרזול, חברת אורביט, חבר (צה”ל), נשר- מפעלי בטון, קלקר עו כרמל, עמותת נטל, עמותת עלם ועוד רבות וטובות.

בשנים האחרונות מנכ”לית החברה הנה גב’ תמר אדלר (MBA), שהינה מומחית בייעוץ אסטרטגי וליווי חברות משפחתיות, בעברה בעלים ומנכ”לית של חברת Archiv Business  הבינ”ל

https://www.smc-group.co.il/

יישום אסטרטגיות

יישום אסטרטגיות נוסדה בשנת 1987 ועוסקת בייעוץ אסטרטגי, פיתוח עסקי ואסטרטגיה שיווקית. החברה בבעלות גיל פאול, צבי גולדברג וטיירי גננסיה. מאז הקמתה ביצעה מאות פרויקטים לרבות מהחברות המובילות במשק. החברה מתמחה בייעוץ ובליווי אסטרטגי לחברות ישראליות ובינלאומיות גדולות ובנוניות בתחומי הבנקאות, כרטיסי אשראי, ביטוח, תקשורת, מדיה, תחבורה, השקעות, תעשיה, מסחר, שירותים עסקיים, קמעונאות, תיירות ועוד. יישום פועלת במתכונת של “פתרון מקצה עד קצה”. החברה מלווה את לקוחותיה משלב הגדרת החזון דרך גיבוש האסטרטגיה ועד ליישום המעשי.

http://www.yms.co.il/

עדליא

עדליא הינה חברה לייעוץ וניהול תהליכי שינוי, המתמחה מזה 12 שנה בייעוץ מעשי וערכי. באמצעות צוות יועצים מנוסה עם מגוון התמחויות מקצועיות, היא מניעה תהליכי שינוי מהותיים, ומובילה פרויקטים גדולים בתחום הכלכלה הציבורית בישראל. החברה מתמחה במתן ייעוץ כלכלי אסטרטגי למכלול גופים עסקיים בדגש על ייעוץ כלכלי מסורתי וייעוץ אסטרטגי המגדיר תכניות עבודה מפורטות כפונקציה של יעדי הארגון. עדליא מנהלת בהצלחה מגוון פרויקטים, בענפי משק שונים, החל משלב התכנון, דרך ביצוע הפרויקט וכלה בשלבי הבקרה על היישום. החברה הוקמה ע”י אמנון אייכלברג.

http://www.adalya.co.il/

פרוסט אנד סאליבן

פרוסט אנד סאליבן הינה חברת ייעוץ עסקי ומחקר מהוותיקות בעולם, אשר נוסדה לפני למעלה מ-50 שנים ופרוסה על פני 55 סניפים בכל ששת היבשות. מטה החברה הינו ב- Mountain View קליפורניה, החברה פועלת בישראל משנת 2005 ומשרדיה יושבים בהרצליה פיתוח. לפרוסט אנד סאליבן כ-1,800 עובדים ברחבי העולם- חוקרים, אנליסטים, יועצים ומנהלים. החברה מתמחה במתן שירותיי יעוץ אסטרטגי עסקי וכן מחקרי שווקים ואנליזה לכל ענפי התעשייה. הפעילות של החברה מתחלקת בין 12 חטיבות מקצועיות אשר מרכזות כל אחת בתחומה את פעילות הייעוץ והמחקר כגון: חקלאות, תחבורה, תעופה, ביטחון, אנרגיה ובריאות. מלבד שירותי הייעוץ והמחקר, פרוסט אנד סאליבן מלווה את לקוחותיה גם בתהליך ההטמעה (Implementation) וכן תהליכי שיווק. לאחרונה, בעיקר בישראל, החברה עוסקת גם במתן שירותי ייעוץ לסטארט אפים מתחומים שונים, מלווה אותם בכתיבת תכניות עסקיות, מציאת משקיעים וגיוס הון בישראל ובחו”ל. .

http://ww2.frost.com/

ארגו ייעוץ

ergo

ארגו ייעוץ נוסדה ב- 1986 על ידי ד”ר מיקי ונגנהיים, מנכ”ל הקבוצה. את החברה מנהלים ד”ר נחום פוספלד, שולי עוזרי, רתם ירקוני, אסנת בר-נוי, לירון אפשטיין ואווה הנימן. בארגו יעוץ עשרות יועצים .

ארגו יעוץ משלבת השגת יעילות ואפקטיביות בפעילות הארגון יחד עם יצירת יתרונות תחרותיים בשוק ומנועי צמיחה חדשים, כל זאת בראיה אסטרטגית ואינטגרטיבית.
אנו מסייעים ללקוחותינו לגבש אסטרטגיה, ומספקים להם ייעוץ עסקי, ייעוץ ניהולי, ייעוץ ארגוני וייעוץ בתפעול ובשירות. לצורך יישום האסטרטגיה אנו מגדירים שגרות ניהול ומיישמים מדדים ויעדים.

לארגו ניסיון עשיר בענפי משק וארגונים שונים בארץ ובעולם. בעזרתם אנו מציעים ללקוחותינו מענה לצרכיהם בגישה רב- תחומית אפקטיבית, המאפשרת להפיק תוצר ישים ובעל ערך מוסף מהותי.

מלקוחות ארגו ניתן למנות את הבנקים לאומי ופועלים, בנק ישראל, מרבית חברות הביטוח והסוכנויות הגדולות, טבע, משרד הבריאות, בתי וקופות חולים, הסתדרות הרפואית, חברת החשמל, כנסת ישראל, עיריית ת”א, נמל חיפה, תנובה ועוד.

www.ergo.co.il

Success Code

success code

חברת הייעוץ הבינלאומית Success Code  מתמחה בייעוץ וליווי אסטרטגי ושיווקי לחברות וארגונים גלובאליים ולוקאליים במגוון תעשיות כגון היי טק, מוצרי צריכה, ממשלתי, ביטוח, תקשורת ועוד.

הטיקטים החזקים והידועים ביותר של החברה הם ייעוץ אסטרטגי, בניית מנועי צמיחה וייעוץ שיווקי אך עם הזמן גם התפתחה לתחומים נוספים וכיום מייעצת רבות גם בתחום הייעוץ הארגוני, הייעוץ הפיננסי ומיזוגים ורכישות. 

בניגוד לחלק מחברות הייעוץ שבונות את האסטרטגיה ואת תוכניות העבודה אך לא עוסקות בהוצאתן לפועל, Success Code גם עוסקת בליווי שוטף של החברות והארגונים. 

בנוסף, שיתופי הפעולה שעשתה Success Code עם חברות ייעוץ ומחקר נוספות בעולם, מאפשרות לה לייעץ גם ברמה הבינלאומית, בדגש על מערב אירופה וארה״ב.

בראש חברת הייעוץ עומד מוטי אלבז, בעל ניסיון של 18 שנה בתפקידי מנכ״לות וניהול חטיבות שיווק ואסטרטגיה בתחום ההיי טק, תקשורת ומוצרי צריכה בחברות ענק לוקליות וגלובאליות, מרצה מן המניין באוניברסיטת ת״א בקורסי שיווק ואסטרטגיה ופרשן שיווקי בקשת 12.

http://www.success-codes.com/